Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

11 września 2020

Nigdy nie przegrałem żadnej sprawy.

Zadzwoń do mnie: (+48) 733 888 178        

lub napisz:  adamkloszewski@o2.pl        

     magister prawa Adam Kłoszewski

Stowarzyszenie Luka w Prawie

Klauzula RODO

Portal Podatkowy

Rzecznik Praw Obywatelskich

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Portal ZUSNPI

e-PUAP

e-Sąd

Urząd do Spraw Cudzoziemców

Prokuratura Krajowa

Doradca Prawny

Wspomóż mnie poprzez dowolną wpłatę na rachunek bankowy nr:
Adam Kłoszewski PKO BP 31 1020 1169 0000 8002 0083 8573
paypal.me/adamkloszewski

O mnie

Prasa

PDF-Y COVID

 

DORADCA PRAWNY

mgr Adam Kłoszewski – ukończyłem Wyższą Szkołę Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. Stopień zawodowy magistra prawa uzyskałem w 2006 r. Od tego czasu zajmuję się doradztwem prawnym dla osób fizycznych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej. Mam bogate doświadczenie w czynnościach takich, jak m.in. udzielanie porad i konsultacji prawnych, opinii prawnych, przygotowanie projektów pism prawniczych, reprezentacja w ramach prowadzonych rokowań i negocjacji przed wszystkimi podmiotami, a także zastępstwo prawne w postępowaniach przed organami administracji publicznej i samorządowej na podstawie udzielonego pełnomocnictwa. Zakres moich uprawnień obejmuje wszystkie czynności i sprawy pośrednio chociażby związane z przepisami prawa, w tym uprawnienie do działania w procesie sądowym:

 

  • jako przedstawiciel organizacji pozarządowej Stowarzyszenie Zwykłe Luka w Prawie, które w tym celu zarejestrowałem;

  • jako pracownik przedsiębiorcy lub osoby prawnej albo jej organu nadrzędnego – zawsze można mnie zatrudnić na dzień procesu a potem rozwiązać ze mną umowę aby nie generować zbędnych kosztów, w szczególności składek ubezpieczeniowych;

  • jako zleceniobiorca w ramach stałego stosunku zlecenia, jeżeli przedmiot sprawy wchodzi w zakres tego zlecenia;

  • jako powód lub współuczestnik po stronie powoda w postępowaniach o zapłatę, na podstawie krótkoterminowej cesji wierzytelności

 

 

Pomogłem wielu osobom przy rozwodach i postępowaniach alimentacyjnych, w sprawach z zakresu prawa pracy o stwierdzenie istnienia stosunku pracy i o zapłatę zaległego wynagrodzenia, składek ZUS i zaliczek na podatek dochodowy pracownika, w sprawach odszkodowawczych obejmujących ustalenie przyczyn szkody, w sprawach o uniewinnienie od stawianych zarzutów w postępowaniach karnych lub o wykroczenia, w sprawach cywilnych o zapłatę należności kontraktowych lub deliktowych, jak też o oddalenie roszczeń o takie świadczenia.

 

Wiele osób zadaje mi pytanie, dlaczego nie jestem adwokatem albo radcą prawnym. Odpowiedź jest prosta: nie jest mi to potrzebne. Nie chcę mieć nad głową żadnego samorządu zawodowego i ograniczeń w wolności wykonywania zawodu prawnika. Ta wolność jest dla mnie najcenniejsza.

 

Niezależność od samorządów zawodowych, a dokładnie od koleżeńskich sądów dyscyplinarnych, rodzi konkretną korzyść również po stronie mojego Klienta. W konfliktach rozstrzyganych sądownie adwokaci i radcowie prawni mogą znaleźć się w niezwykle niekomfortowej sytuacji, jeżeli przeciwną stronę reprezentuje bardziej wpływowy mecenas. Czasami zdarza się, że mają oni do wyboru:

 

  • przegrać sprawę i zachować uprawnienia do wykonywania swojego zawodu (czytaj: zadziałać na szkodę swojego Klienta), lub

  • nie ulec szantażowi, i … nie skończyć sprawy z powodu pozbawienia uprawnień zawodowych przez sąd dyscyplinarny rady adwokackiej lub rady radców prawnych.

 

Ja nie mam takich rozterek. Nikt nie może skutecznie zaszantażować mnie skreśleniem z listy radców prawnych lub adwokatów, ponieważ nie jestem wpisany na żadną z tych list. Przeciwnik procesowy nie ma argumentu, którym mógłby zmusić mnie do sprzeniewierzenia się lojalności wobec Klienta. Jakakolwiek próba spotka się z odpowiedzią w postaci natychmiastowego złożenia do właściwych organów wymiaru sprawiedliwości z prokuratorem i prasą włącznie, zawiadomienia o podżeganiu do popełnienia przestępstwa. Reasumując, mi nie można zakneblować ust ani zmusić do działania wbrew sobie.

 

Poza tym, jako doradca prawny niezależny od samorządów prawniczych nie obawiam się skutków zawodowych złożenia wniosku o zmianę wątpliwego co do niezawisłości składu sędziowskiego wraz ze skargą na sędziego z wnioskiem o pociągniecie go do odpowiedzialności dyscyplinarnej, jak też podjęcia innych ofensywnych czynności procesowych, włącznie z wnioskiem do Urzędu Kontroli Skarbowej o skontrolowanie przeciwnika procesowego i mecenasa strony przeciwnej, zaproszeniem na rozprawę sądową innych organizacji pozarządowych jak również mediów - w tym prasy. Prezesi dużych spółek woleli przegrać sprawy, często samemu występując z propozycją ugody, niż mieć problemy z prawem nie tylko związane ze sprawą prowadzoną w sądzie. Zwłaszcza, że wyznaję zasadę, że interes Klienta jest dla mnie dobrem najwyższym, a na wojnie i w miłości wszystkie chwyty dozwolone.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Formularz kontaktowy

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Plik
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!